Poptávky

Hledáme koordinátora/koordinátorku programu Prázdniny s Brontosaurem

Hledáme koordinátora, koordinátorku Prázdnin s Brontosaurem na 0,3 úvazku na DPP: Program Prázdniny s Brontosaurem se věnuje koordinaci letních (prázdninových) zážitkově-dobrovolnických akcí pro mládež, popř. pro dospělé nebo rodiče s dětmi. Posláním programu je zejména podpora a poskytování servisu dobrovolným organizátorům akcí, péče o organizátory, nábor nových zájemců o organizaci akcí, spolupráce na vzdělávání a přípravě nových organizátorů. Zašli nám prosím strukturovaný životopis a krátký motivační dopis na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do předmětu prosím uveď „výběrko-PSB“).

Číst dál: Hledáme koordinátora/koordinátorku programu Prázdniny s Brontosaurem

Hledáme spoluorganizátory letní akce na Porta Coeli

Rád/a by ses v létě zapojil/a do organizování brontosauří dobrovolnické akce, ale nevíš kde a s kým?
Chceš poznat místo s úžasnou atmosférou a pomoci s údržbou starého sadu a klášterních zahrad?

Hledáme právě tebe na pomoc s pořádáním letní akce v klášteře Porta Coeli v Předklášteří u Tišnova.


Kvůli koronaviru nemohou na tuto lokalitu přijet zahraniční dobrovolníci, kteří tu měli pomáhat s obnovou starého sadu a údržbou areálu kláštera. Proto zde chce správce lokality Jerry uspořádat akci s Hnutím Brontosaurus. Hledá ale šikové spoluorganizátory, kteří by mu s tím pomohli. Termín plánované akce je v rozmezí od 6. do 19. července. Jerry může nabídnout koordinaci dobrovolnické pomoci, výklad o klášteře, zahradách, podporu při pořádání programu, apod. i další pomoc s organizací, dokonce i KOORDINACI celé akce - má na to vyčleněny časové kapacity.

Pro dobrovolníky i akci je zajištěno ubytování i další zázemí.

Číst dál: Hledáme spoluorganizátory letní akce na Porta Coeli

Zachraň Hutiska! Žítková hledá organizátory letní akce

Hledáme

- jednotlivé organizátory, kteří se chtějí zapojit hlavou, rukama nebo obojím do aktivit v lokalitě a nebo vytvořit nový tým.
- samostatné týmy organizátorů ke spolupráci, nabízíme zázemí lokality k pořádání víkendovek a táborů.
- studující, kteří hledají téma na seminární práci ( Historie vzniku obce Žítková a sklářství na Žítkové, Historie vzniku obce Starý Hrozenkov a pálení uhlí na Kopanicích, Historické truhlářské nářadí, Historické tkalcovské stavy, Fauna a flóra CHKO Bílé Karpaty lokality Hutiska ).
- historické nářadí, pomůcky ke starým řemeslům a předměty k životu na selském statku.

Číst dál: Zachraň Hutiska! Žítková hledá organizátory letní akce

Hledáme nadšeného brontosaura - učitele pro 1. třídu :)

Drazí přátelé, je mezi vámi mnoho úžasných a nadšených mladých lidí, možná i učitelů a učitelek, tak vkládáme náš inzerát. Budeme rádi i za sdílení 🙂 ...........

Číst dál: Hledáme nadšeného brontosaura - učitele pro 1. třídu :)

Nenech Opatov zarůst a padnout - přidej se k organizování tradičního PsB

Pořadatalé tradičních táborů v rezervaci Opatovské zákopy potřebují pomoc s organizací. Připoj se do týmu a pomoz s péčí o tuto dlouholetou lokalitu. Bylo by škoda, kdyby tady péče o louky i tradice akcí skončily. Zvláště, když jsou v Hnutí desítky schopných proškolených organizátorů a organizátorek. Přispěj k zachování jedinečných akcí na Vysočině. Zapojit se můžeš různě - vítaní jsou organizátoři/organizátorky s delší i kratší praxí :-)

Číst dál: Nenech Opatov zarůst a padnout - přidej se k organizování tradičního PsB

Značení trasy Banát - Banát

Už nějakou dobu tu zraje skvělý nápad navázat na naše dlouholeté aktivity v srbském a rumunském Banátu a pustit se do značení trasy, která tyto dvě kouzelná místa propojí. Trail Banát – Bánát. Trail Gernik – Česko Selo. Hlásí se nám zájemci o účast, máme na to i nějaké ty penízky, máme plán, máme know how... a hledáme koordinátora/koordinátorku 💪✍️🗣😍 této akce a týmu!

Co by to obnášelo:

Několikadenní putování (nebo vyrážení ze základny) krásnou přírodou Rumunska kolem řeky Nery 🏕🏔🌳 🐾, poznání českých vesnic v Rumunsku/Srbsku, setkávání s úžasnou atmosférou Balkánu. Ale také zorganizování skupiny lidí, cesty, vaření, zázemí, materiálu, ... Ověřování vhodné trasy, mapování, nejrůznější domluvy na místě a nakonec zejména vyznačení alespoň části této trasy, spolupráci s našim táborem v Srbsku.

Číst dál: Značení trasy Banát - Banát

Nová lokalita - Dvůr Kladeruby

Milujete venkovskou romantiku?

A líbilo by se vám na pomezí Valašska a Hané? Je tu skvělá nabídka spolupracovat na akcích a oživování chalupy - kulturní památky Dvůr Kladeruby - ojediněle zachovalé ukázky zemědělské usedlosti vč. 2 roubenek na pozemku.

Co lze očekávat:

Krásu venkovské usedlosti. Podíl na záměru ji oživit 🏚. Spolupráci s majitelem na pořádání akcí. Jako bývalý skaut a pracovník s mládeží nemá problém přímo na akcích participovat, pokud by byl z naší strany zájem. Akci navrhuje jako polopracovní s možností také následné zábavy a dalšího programu (hry pro dospělé, povídání, příp. psychoterapie či jiná forma koučinku, osobní rozvoj, atp.). Aktuálně teď připravují podobně laděnou koncepci takového dne pro veřejnost za úhradu, toto by tedy bylo samozřejmě zdarma pro účastníky. Mohu nabídnout též ubytování a základní stravu zdarma. Bližší informace o druzích akcí a místě i památce jsou novém webu dvur-kladeruby.cz.

Číst dál: Nová lokalita - Dvůr Kladeruby

Nová lokalita - Archeoskanzen ve Velkém Uhřínově

Máte raději historii než exotiku?

Zkuste např. novou příležitost obnovit Archeoskanzen ve Velkém Uhřínově v Orlických horách. Archeoskanzen je na bezvadném místě, bohužel jsou stavby již velmi zchátralé a potřebují obnovu. Jde o soubor primitivních staveb z proutí a hlíny, prezentaci způsobu života a jednoduchého hospodaření z počátků osidlování našeho území. Případný letní tábor by byl přímo v sousedství.

Co lze očekávat:

Spolupráci s odborníky archeology, kteří budou práce řídit - jsou to bezva lidi a z minulosti již mají s Brontosaury zkušenosti. Není to těžká práce, zvládnou to i středoškoláci, je tu možnost dlouhodobé spolupráce a pořádání akcí, pokud by si to někdo vzal za své, mohly by tam časem třeba být i víkendovky okolní terén je vhodný nejen pro hry, ale i přírodovědnou výchovnou činnost. Nějaké peníze na to také jsou. Program může být koncipován v duchu hry na minulost, ale to záleží na případných organizátorech.👌

Číst dál: Nová lokalita - Archeoskanzen ve Velkém Uhřínově

Hledáme posilu do týmu pro práci s dětmi ve věku 5 - 13 let na naše letní příměstské tábory

Náš nový týmový člověk musí mít minimálně 16 let(asistent) a ideálně 18+, srdce na svém místě, radost s sebou a zkušenost s prací s dětmi. Naše příměstské tábory jsou o toulání přírodou, poznávání,vyrábění, hrách atd.K dispozici máme krásné přírodní prostředí Satalické obory, Kbel, Vinoře, Radonic atd. A také vlastní divokou zahradu se zvířaty.

Číst dál: Hledáme posilu do týmu pro práci s dětmi ve věku 5 - 13 let na naše letní příměstské tábory

Léto s Žirafou - hledáme programové instruktory

ZČ HB Žirafa se specializuje na Prázdniny s Brontosaurem pro rodiče s dětmi, zpravidla 9denní turnusy.

Hledáme 2 – 4 programové instruktory na program pro děti, když rodiče pracují a společné programy pro rodiny.

V současné době máme několik využívaných lokalit:

- Záchranná stanice Bartošovice na Moravě (mezi Studénkou a Novým Jičínem), 4. - 12. 8. 2018 - cyklotábor - cyklovýlety po okolí + doprava na pracoviště; rodiče a dospělí účastníci - pomoc Stanici, ubytování ve zděném objektu; stravování zajištěno.

- Novobystřicko, jižní Čechy, u rybnika Osika, 08/2018, rodiče a dospělí účastníci kosení a sklízení chráněných luk a rašelinišť, stany s podsadou, bez elektřiny, vlastní polní kuchyně.

Na každém turnuse očekáváme 20 – 45 účastníků (rodičů + dětí).

Číst dál: Léto s Žirafou - hledáme programové instruktory