Nová lokalita - Archeoskanzen ve Velkém Uhřínově

Máte raději historii než exotiku?

Zkuste např. novou příležitost obnovit Archeoskanzen ve Velkém Uhřínově v Orlických horách. Archeoskanzen je na bezvadném místě, bohužel jsou stavby již velmi zchátralé a potřebují obnovu. Jde o soubor primitivních staveb z proutí a hlíny, prezentaci způsobu života a jednoduchého hospodaření z počátků osidlování našeho území. Případný letní tábor by byl přímo v sousedství.

Co lze očekávat:

Spolupráci s odborníky archeology, kteří budou práce řídit - jsou to bezva lidi a z minulosti již mají s Brontosaury zkušenosti. Není to těžká práce, zvládnou to i středoškoláci, je tu možnost dlouhodobé spolupráce a pořádání akcí, pokud by si to někdo vzal za své, mohly by tam časem třeba být i víkendovky okolní terén je vhodný nejen pro hry, ale i přírodovědnou výchovnou činnost. Nějaké peníze na to také jsou. Program může být koncipován v duchu hry na minulost, ale to záleží na případných organizátorech.👌

Informace zprostředkuje Jirka Jiránek, tel. 775 974 290, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..