Víkendové organizátorské kurzy

 

  • Víkendové organizátorské kurzy (většinou tematicky specializované - zažitkově-dobrovolnické akce na ochranu přírody, na péči o památky, ...)
  • Možnost získat kvalifikaci Organizátor víkendovek Hnutí Brontosaurus
  • Příležitost rozvinout si organizátorské dovednosti a znalosti ve specializované oblasti (ochrana přírody, památky, ...)

 

Aktuálně pořádáme kurzy pro organizátory víkendových akcí a kurzy pro praktikanty Brďo (nížší stupeň kvalifikace OHB a OHB pro Brďo) a odborné kurzy programu Akce příroda (kurz KAP) a programu Akce památky (kurz VZOR), dle poptávky lze pořádat také kurzy zaměřené na zážitkové víkendové kace, na mezinárodní víkendové aj. akce, apod.

Kurz Akce příroda - KAP

Kurz Akce Příroda je pro všechny začínající i ostřílené organizátory dobrovolnických víkendovek zaměřených na ochranu přírody a životního prostředí, kteří se nebojí dozvědět se něco nového, vyměnit si zkušenosti s ostatními a třeba se i na pár chvil vrátit do role účastníků.

O čem to je?

Na KAPu se dozvíte spoustu informací, které vám pomůžou při pořádání vašich akcí a víkendovek zaměřených na ochranu životního prostředí.

Ať už půjde o spolupráci v týmu, organizaci práce, vymýšlení programu, propagaci, enviromentální stránku, technické zajištění... především ale o získvání znalostí v zajištění dobrovolnické práce v programu Akce příroda.

Informace

Kontakt: Pokud s námi chcete jet, nebo se na cokoli zeptat, pište koordinátorovi Akce příroda na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kurz Akce památky - VZOR

Nabízí vzdělávání organizátorů - pro všechny zájemce od 18 do 30 let, kteří organizují akce v památkových lokalitách.

O čem to je?

VZOR a.p.a.m. je vzdělávací víkendovka, která vznikla na základě potřeb Hnutí Brontosaurus, ale i lokalit, se kterými spolupracujeme. Jde o víkendovku, na níž se účastníci dozvědí, jak uspořádat dobrovolnickou akci zaměřenou na pomoc historickým stavbám.

Během víkendu se ve vzdělávacích blocích dovíte, jak víkendovku naplánovat a zorganizovat, propagovat, financovat i realizovat. Stěžejní část bude věnována památkové péči a zapojení dobrovolníků do památkové péče.

Informace

Kontakt: pamatky@brontosaurus.cz

Kurz pro praktikanty Brďo

Nabízí přípravu vedoucích a organizátorů pracujících s dětmi. Lze na něm získat kvalifikaci pro vedení dětského oddílu na táboře, vedení oddílových schůzek a pro práci s děmti na dalších akcích.

O čem to je?

Během víkendu si ujasníte vlastní motivaci pro práci s dětmi. Získáte základní informace a dovednosti v oblasti motivace, věkových zvláštností dětí, přípravy a uvádění her a ekologické výchovy. Další podstatnou část tvoří bezpečnost, hygiena a právo na akcích pro děti.

Informace

Kontakt: sekce.brdo@brontosaurus.cz

Web: brdo.brontosaurus.cz