Kdo obdržel cenu Hnutí Brontosarus za rok 2016

Hnutí Brontosaurus už podruhé na Valné hromadě udělovalo Ceny Hnutí Brontosaurus za činnost v předchozím roce. Mrkněte se, jak to dopadlo.

Nominace jsou otevřené všem. O udělení ceny rozhoduje Výkonný výbor a dosavadní držitelé Ceny HB.

Kdo tedy získal ocenění letos?

V jednotlivých kategoriích to jsou:

Hvězda roku: Terka Opravilová ze ZČ HB Rozruch

Paní Neviditelná: Hanka Ondráková ze ZČ HB Klub přátel Lukova

Nadšenec - skokan roku: Leona Helešicová a Vendy Šolcová (program Středoškoláci)

Maratonec roku: Ctibor Brančík ze ZČ HB Vlkani a Výkonného výboru HB

Vedoucí roku: Peťa Novotný ze ZČ HB Ayhuazca

Patriot roku: Robert Janík ze ZČ HB Mařatice

Myšlenka roku: Lucie Lomičová a Organizátorská konference HB

Všem GRATULUJEME a děkujeme za jejich přínosnou činnost.

 

Na závěr si dovolujeme zveřejnit dopis Roberta Janíka, který poslal účastníkům Valné hromady, když si Cenu nemohl osobně převzít.

Přijde nám  pěkně s nadhledem napsaný a vyjadřující (i mezi řádky) to nejdůležitější  - sounáležitost party, potřebu spojení ke společnému dílu:

Ahoj, kamarádi, dobrovolníci, milovníci přírody, milovníci zážitků, milovníci práce,
děkuji za udělené ocenění, velmi si ho vážím. Těší mě hlavně z toho důvodu, že pochází od lidí, kteří se věnují smysluplným věcem, od lidí, jejichž snaha má jen stěží zpochybnitelné viditelné výsledky.

Je možné, že se moji přátelé ze základního článku Mařatice pozastaví nad pojmenováním ceny "Patriot roku" a dají si ji do souvislosti hlavně s mým poměrně objemným břichem. Pod názvem "Patriot" se totiž v uherskobrodském pivovaru vyrábí chutné jedenáctistupňové pivo, k jehož konzumaci bývám ob kratší či ob delší čas náchylný.
Ačkoli se tedy asi budou moji kolegové této náhodě mírně pochechtávat, tak ji rád využiji k tomu, abych se s nimi mohl o Patriota roku rozdělit pomocí jedenáctky Patriot Uherský Brod. Cenu totiž vnímám jako ocenění práce všech členů a spolupracovníků základního článku Mařatice, protože jeden člověk 8 hektarů nepřístupných luk ručně nepokosí, nepohrabe ani seno z nich neodveze, i kdyby s prací začal už na Velikonoce.

Kolegy z jiných článků z kapacitních důvodů na zmíněného uherskobrodského Patriota pozvat nemohu, proto alespoň přeju, ať se jim podaří všechny jejich plány na letošní sezónu; ať se na jejich akcích cítí účastníci dobře a zažijí moc pěkných pocitů z toho, že byli součástí něčeho dobrého a důležitého.

Jsem rád, že je stále dost lidí, které nepostihla podivná epidemie překrucování významu slov, lidí, kteří ví a svými činy dokazují, že dobrovolnictví vychází ze spojení "dobrá vůle" a nemá co dělat s parazitismem, jak se snaží sugerovat některé mazané pomazané namazané hlavy.
Ať nám všem to dobrovolnictví vydrží a dál baví nás i naše okolí. A otrávit si ho nenechejme. Překrucovaná a na skřipec natahovaná pozitivní slova určitě zase dostanou svůj pravý význam, možná jim jen teď musíme trochu víc pomáhat, aby ve zdraví přežila.

Robert Janík